Szwajcarski kanton Zug będzie teraz akceptował Bitcoin i Ether do płatności podatku – raport Sahila Kohli

Administracja kantonu Zug ogłosiła w czwartek wiadomość, mówiąc, że od lutego 2021 roku firmy i osoby fizyczne będą mogły płacić podatki w dwóch głównych kryptowalutach, bitcoinie i eterze, do 100 000 CHF (110 000 USD). Departament Finansów Zug współpracował z Bitcoin Suisse w ramach inicjatywy, co oznacza, że ​​szwajcarska firma kryptograficzna będzie konwertować płatności podatkowe BTC i ETH użytkowników na franki dla agencji.

Projekt pilotażowy miałby zostać uruchomiony w najbliższych tygodniach

Departament Finansów Zug współpracował z Bitcoin Suisse w ramach inicjatywy, co oznacza, że ​​szwajcarska firma kryptograficzna będzie konwertować płatności podatku BTC i ETH użytkowników na franki dla agencji. Heinz Tannler, dyrektor finansowy administracji Zuga, powiedział, że nie ryzykują tej nowej metody płatności, ponieważ zawsze otrzymujemy kwotę we frankach szwajcarskich, nawet jeśli płatność jest dokonywana w Bitcoin lub Ether.

Heinz Tannler ujawnił, że w nadchodzących tygodniach odbędzie się pilotażowy projekt testujący nową inicjatywę. Powiedział również, że ci, którzy chcą płacić podatki kryptowalutami, mogą skontaktować się z kantonalnym urzędem skarbowym. Podatnicy otrzymają następnie kod QR niezbędny do dokonania płatności, głównie za pośrednictwem poczty elektronicznej, poinformował Sahil Kohli.

Szwajcarska gmina Zermatt pozwala mieszkańcom płacić podatki w kryptowalutach

Szwajcarska gmina Zermatt wcześniej zezwoliła swoim mieszkańcom na płacenie podatków w kryptowalutach. Nowa opcja płatności jest oferowana za pośrednictwem firmy kryptograficznej Bitcoin Suisse. Korzystając z rozwiązania punktu sprzedaży Bitcoin Suisse, zainstalowanego w ratuszu Zermatt, mieszkańcy mogą płacić lokalne podatki w bitcoinach.

Podatnicy muszą wystąpić do Urzędu Skarbowego Zermatt o rozwiązanie do płatności kryptograficznych dla płatności online. Podatki płacone w bitcoinach są przeliczane na franki szwajcarskie przez Bitcoin Suisse i przekazywane na konto bankowe gminy, zgodnie z ogłoszeniem.

4. September 2020